لوله آبیاری قطره ای ۱۶ میلیمتر

باران پلیمر کیا؛ تولید کننده برتر لوله های پلی اتیلن
فهرست مطالب

همانطور که می دانید بخش کشاورزی بیش از ۷۵ درصد از منابع آب را مصرف می کند و با توجه به بحران آبی که کشور با آن روبه روست بیشترین اتلاف منابع آب در این بخش انجام می شود. بعد از پی بردن به مشکلاتی که در صورت نبود سرمایه ای همچون آب اتفاق می افتد، صرفه جویی در آن جزو حیاتی ترین مسائل کشور شده است.

کشاورزی و صنعت هر کدام در اتلاف آب نقشی دارند که نقش کشاورزی پر اهمیت تر بوده و می توان با مدیریت درست آن را کنترل کرد. برای این کار سیستم های آبیاری مکانیزه جایگزین سیستم آبیاری سنتی شده و مردم نیز از آن استقبال نموده اند.

یکی از این سیستم های آبیاری، سیستم آبیاری قطره ای می باشد که حتی در شهرهای بزرگ و پارک ها نیز از آن به خوبی استفاده شده است. ویژگی مشترک استفاده از سیستم آبیاری قطره ای در همه ی موارد آن است که مصرف آب به نصف و بیشتر کاهش خواهد یافت و این کار بهترین تاثیرات را در صرفه جویی خواهد گذاشت.

images1212

ویژگی لوله آبیاری قطره ای

پلی اتیلن ماده ی اصلی تولید لوله آبیاری قطره ای می باشد که در صنایع پتروشیمی با ویژگی های مشخص و دانسیته ی پایین تولید می گردد و بسته به درخواست مشتری طول آن تغییر خواهد کرد.

تولید کننده های داخلی توانسته اند لوله ی آبیاری قطره ای را با استاندارد های مشخص تولید کنند و با قیمت های کاملا مناسب و به صرفه در صرفه جویی منابع آب نقش مهمی ایفا نمایند.

تاثیر استفاده از لوله آبیاری قطره ای

کشاورزی مکانیزه نیاز به اصلاحات را ممکن می سازد و بنابراین استفاده از سیستم های آبیاری قطره ای می تواند به بهترین صورت زمینه ی ایجاد این اصلاحات را ایجاد نماید.

مهمترین ویژگی استفاده از سیستم های آبیاری قطره ای این است که عملکرد بالاتر رفته و از طرفی مانع رشد علف های هرز می گردد.

همچنین گیاه در کنار لوله آبیاری قطره ای کمتر با تنش رو به رو می گردد و همین عامل موجبات رشد بیشتر را فراهم می آورد و در نهایت میزان تولید بالاتر خواهد رفت.

یکی از مهمترین مواردی که در استفاده از لوله آبیاری قطره ای باید رعایت کرد این است که باید از صافی ها در ابتدای لوله بهره گرفت تا زمان استفاده از لوله آبیاری قطره ای بیشتر شود.

مشاهده  آیا از لوله پلی اتیلن می توان برای آب شرب استفاده کرد؟

همچنین باید در پایان هر فصل زراعی آب اضافی را از لوله ها خارج نمود تا لوله آبیاری در طول فصل پایین و زمستان با وجود یخبندان آسیب نبیند.

رعایت این موارد کمک می کند تا لوله آبیاری قطره ای طول عمر بیشتری داشته باشد و سال های بیشتری دوام آورد و این امر هزینه را برای کشاورزان و باغداران کمتر خواهد نمود.

drip-irrigation-systems-1495147

شناخت بهترین لوله سیستم آبیاری قطره ای

آمار ها نشان می دهد پانزده سال است که کشور با خشکسالی شدید رو به رو شده است و طبق گزارشات ماهواره ای تا سی سال این روند ادامه دار خواهد بود. با گذشت زمان و خشک شدن بسیاری از رودخانه ها و چاه های آبیاری مردم به فکر افتاده اند تا از روش های مختلفی در مصرف آب صرفه جویی کنند و علاوه بر آن عملکرد را در واحد سطح بالا ببرند. سیستم آبیاری قطره ای چند سالی است که روی کار آمده و توانسته در مدیریت آب نقش سازنده و پر رنگی را ایجاد نماید.

به همین خاطر است که اغلب تولید کننده های داخلی سعی در تولید لوله آبیاری قطره ای نموده اند و در این بحث می خواهیم در مورد مزایای آن ها بیشتر صحبت کنیم.

مشخصات لوله های آبیاری قطره ای

لوله آبیاری قطره ای از جنس پلی اتیلن می باشد که بسته به موارد استفاده، در صنایع پتروشیمی ساخته شده و هر کدام می بایست به صورت دقیق و شفاف ویژگی های آن مشخص گردد.

لوله های آبیاری علاوه بر پلی ایتلن از آلومینیوم و گالوانیزه نیز تولید می شوند اما لوله ی آبیاری قطره ای معمولا از جنس پلی اتیلن می باشد تا دوام آن طی چندین سال حفظ گردد.

همچنین عاملی مانند دانسیته روی تولید لوله ی آبیاری قطره ای بسیار مهم است و چون فشار کمی در آبیاری قطره ای وجود دارد، لوله های پلی اتیلنی با دانسیته ی پایین تولید می گردند.

در بسیاری از موارد لوله آبیاری قطره ای به صورت رولی یا کلافی در متراژ مورد درخواست مشتریان عرضه می شود و اغلب سعی می گردد تا نظر مشتریان در مورد نوع لوله و ویژگی های آن اعمال گردد.

مشاهده  دانلود تاییدیه ها و استاندارد های شرکت باران پلیمر کیا

فشار اعمال شده در تولید لوله آبیاری قطره ای دوام آن را می سازد و بهتر است وزن، نوع مواد بکار رفته و حتی نحوه ی تولید آن نیز توسط مشتریان بررسی گردد تا بهترین محصول مطابق با ویژگی های مورد نظر خود خریداری نماید.

PE-Pipe-16mm-AgIn-Kavir

مزایای لوله آبیاری قطره ای

بسیاری از کشاورزان و باغداران در صدند تا میزان مصرف آب و هزینه های خود را کاهش دهند و چون قیمت راه اندازی سیستم آبیاری قطره ای پایین است می توان به راحتی از این سیستم بهره مند شد.

همچنین در بعد اجتماعی می توان به عدم فرسایش خاک ها اشاره کرد که در مقیاس های با بعد زمانی طولانی، تاثیر بسزایی خواهد گذاشت.

در کشاورزی افزایش عملکرد برای زارعین اهمیت زیادی دارد و این روند با سیستم های آبیاری قطره ای بیشتر خواهد شد و به همین دلیل است که روز به روز بر خرید لوله آبیاری قطره ای افزوده می شود و تولید آن نیز با کیفیت تر می گردد.

ملزومات مورد نیاز در مبحث آبیاری قطره ای

آبیاری قطره ای همانطور که گفته شد یکی از کاربردیترین روشهای سیستم آبیاری میباشد که مصرف آب را به حداقل میرساند در این بین لوازم و ملزوماتی مورد نیاز است که ذیلا به آنها میپردازیم .

انواع لوله های پلی اتیلن از لحاظ سایز و فشار کاری

لوله های پلی اتیلن ۱۶ میلیمتر

اتصالات آبیاری قطره ای اعم از قطره چکان ,دریپر و انواع اتصالات اعم از زانو سراه رابط و اتصال انتهایی لوله ۱۶ پلی اتیلن

انواع شیرآلات پلی اتیلن در سایزهای ۱۶ میلیمتر الی ۱۱۰ میلیمتر بسته به نیاز پروژه

img2

 

Rate this post
تولید کننده برتر لوله پلی اتیلن در ایران
تولید کننده برتر لوله پلی اتیلن در ایران

افتخار و تعهد ما تولید لوله پلی اتیلن با کیفیت و سطح استاندارد جهانی است.

مشاوره و خرید لوله پلی اتیلن

جهت خرید لوله پلی اتیلن و مشاوره سیستم های آبرسانی کشاورزی با ما تماس بگیرید:

09999600198
 09190445294  09196271339