کاربرد لوله پلی اتیلن در گرمایش از کف

باران پلیمر کیا؛ تولید کننده برتر لوله های پلی اتیلن
فهرست مطالب

با افزایش روز افزون جمعیت و همچنین کاهش منابع انرژی، مصرف بهینه انرژی امری بدیهی می‌باشد. در این راستا نقش سیستم‌های گرمایشی بهینه ساختمان‌ها و مجتمع‌های مسکونی در کنترل و بهینه‌سازی مصرف انرژی مهم و قابل تامل می‌باشد. سیستم حرارتی گرمایش از کف که انتقال حرارت به صورت تشعشعی (تابشی) سهم زیادی در فرآیند گرمایشی آن دارد.
سیستم گرمایش از کف به عنوان راحت‌ترین، سالم‌ترین و طبیعی‌ترین روش برای گرمایش شناخته شده است. همانطور که افراد در یک روز سرد زمستانی توسط تشعشع خورشید احساس گرما می‌نمایند در این روش نیز گرما را بوسیله انتقال حرارت تشعشعی (تابشی) از کف دریافت می‌کنند و یقیناً احساس آسایش بیشتری خواهند نمود.
زمانی که مجموعه‌ای از لوله‌های به هم پیوسته در کنار هم قرار می‌گیرند به طوری که گرما و حرارت را به طور مساوی در سطوح منتقل کنند به آن سیستم گرمایش از کف گفته می‌شود. در چنین سیستم‌هایی آب‌های 40 تا 45 درجه سانتی‌گراد از طریق موتورخانه‌ها پخش می‌شود به طوری که توزیع این آب به طور انعطاف پذیر است. در سیستم گرمایش از کف, گرما به صورت تابشی به محیط منتقل می‌شوند.
یکی دیگر از مزایای استفاده از سیستم گرمایش از کف در روش‌های ذوب برف و یخ می‌باشد بطوریکه از این روش برای ذوب یخ یا برف موجود در پیاده‌روها، لنگرگاه‌های بارگیری، جاده‌ها، ورودی ساختمان‌ها و بیمارستان‌ها، باند فرود هواپیما و زمین‌های ورزشی از جمله زمین فوتبال و غیره که دسترسی آسان و سریع به محل الزامی است می‌توان استفاده کرد. بطوریکه این روش علاوه برکاهش هزینه‌های برف روبی و نمک پاشی، در حفظ ساختار موارد گفته شده بسیار موثر خواهد بود.
لوله پلی اتیلن در گرمایش از کف
لوله‌های پلی اتیلن با دارا بودن خواص اولیه مکانیکی عالی به عنوان انتخاب اول و اید‌ال جهت اجرای پروژه‌های گرمایش از کف بدل شده است. لوله پلی اتیلن گرمایش از کف از دو مدل پلی اتیلن PEX و PE-RT تولید می‌شود.
لوله پلی اتیلن PEX

لوله پلی اتیلن PEX پلیمری است گرما سخت که پس از طی مراحل به نام شبکه‌ای شدن (Cross linking) و پیدایش تغییرات ساختاری، از پلی اتیلن سنگین (HDPE) به دست می‌آید. شبکه‌ای شدن به روش‌های گوناگون قابل اجرا است. در تمامی شیوه‌های مبتنی بر فناوری‌های گوناگون هدف آن است که از راه واکنش‌های رادیکال، بین شاخه‌های منفرد موجود در یک توده‌ی انبوه ارتباط و اتصال برقرار نمود. تعداد و تراکم این باندهای اتصال تعیین کننده‌ی ، درصد شبکه‌ای شدن است. این درصد موجب تمایز انواع پکس از یک دیگر و یا حتی پکس‌هایی است که تحت یک نام ارائه می‌شوند.
PE-RT چیست؟

مشاهده  روش توليد لوله پلی اتیلن

(PE-RT ( Polyethylene pipe of raised temperature resistance يا “پلی اتيلن با مقاومت دمايي ارتقا يافته” پلی اتيلنی است 8 کربنی که با سطحی بسيار شفاف, شيشه‌ای و زيبا که به آن پلی اتيلن اکتان PEOC نيز گفته میشود. از توليد اين پلی اتيلن مدت زيادی نيست که ميگذرد و فقط چند شرکت محدود در دنيا آنرا توليد میکنند. اين پليمر با هدف اوليه جايگزينی PEX طراحی شده ولی به علت تحمل حرارت و فشار کمتر و عدم مقاوت بالا در برابر کلر تاکنون موفق به داشتن سهم بالا در برابر ساير لوله‌های تاسيساتی نمیباشد.
موارد مصرف لوله‌های PE-RT : لوله‌های توليد شده با اين پليمر مطابق استانداردهای مربوطه و مبحث 16 مقررات ملی ساختمان صلاحيت استفاده در سيستم‌های آبرسانی و حرارتی متوسط تا 60 درجه در ساختمان‌ها را دارند.

..::باران پلیمر کیا به کیفیت متعهد است::..
لوله پلی اتیلن در گرمایش از کف

برخی از محصولات پر کاربرد باران پلیمر کیا در پروژه‌ها

لوله تک جداره پلی اتیلن

امروزه سيستم‌های لوله کشی پلی اتیلن باران پلیمر کیا در اکثر پروژه‌های سیستم‌های آتـش نشانی، پروژه‌های فشار قوی انتقال آب و سيستم‌های انتقال فاضلاب‌های شهری و صنعتی و همينطور انتقال گاز طبيعی در محيط‌های صنعتی و شيميائی و پروژه‌های مخابراتی و کاورينگ کابل مورد استفاده قرار گرفته است.

لوله کاروگیت دوجداره پلی اتیلن

نسل جدید لوله‌های کاروگیت باران پلیمر کیا با استفاده از پیشرفته‌ترین و مدرن‌ترین خط تولید لوله پلی اتیلن دوجداره کاروگیت در در دنیا تولید می‌شود. این خط تولید به طور کامل ساخت کشور آلمان بوده و از مهندسی فوق پیشرفته‌‌ی آلمانی برخوردار می‌باشد.

مشاهده  کاربرد لوله پلی اتیلن در نیروگاه‌ها

لوله اسپیرال پلی اتیلن

لوله‌های پلی اتيلن اسپيرال می‌تواند در مواردی كه وزن خاك از آستانه تحمل لوله‌های كاروگيت بالاتر است به‌جای اين نوع لوله مورد استفاده قرار گيرد. لوله‌های پلي اتيلن اسپيرال همچنين می‌توانند در انتقال سيالات و يا كانال‌های انتقال هوا در زير خاك و يا بر روی سطح زمين در فشارهای پائين مورد استفاده قرار گيرد.

لوله زهکش و شیاردار پلی اتیلن و PVC

لوله‌های زهکش این شرکت تنها لوله‌های تولید شده در ایران می‌باشد که کاملاً مطابق استاندارد DIN 1187 آلمان است و در هر ردیف لوله 6 سوراخ دارد و میزان سطح آبکشی آنها قابل مقایسه با سایر لوله‌ها نمی‌باشد.

هندهول پلی اتیلن

هندهول‌های پلی اتیلن با کاربری‌های متنوع اعم از جعبه محافظ شیر آلات , جعبه کنتور , جعبه نظارت در خطوط کابلی , جعبه بازدید در خطوط آب , نفت و گاز کاربرد دارد. هندهول‌های پلی‌اتیلن باران پلیمر کیا با توجه به نوع کاربری آن در ابعاد ,اندازه و شکل‌های مختلف تولید می‌گردد.

منهول پلی اتلین

منهول پلی اتیلن یکی دیگر از محصولات شرکت باران پلیمر کیا می‌باشد که از برترین مواد اولیه و بهترین طراحی نسبت به نمونه‌های مشابه برخوردار است. با توجه به استفاده روزافزون از محصولات پلیمری در صنایع مختلف جهان، این محصول می‌تواند، جایگزین مناسبی برای منهول‌های بتنی و سایر منهول‌های ساخته شده با مصالح بنائی می‌باشد.

اتصالات پلی اتیلن ( تکجداره و دوجداره )

خطوط لوله پلی اتیلن در پروژه‌ها‌ی مختلف نیاز به اتصالات پلی اتیلن دارند که این اتصالات با توجه به نوع پروژه و کاربرد آن متفاوت خواهند بود

Rate this post
تولید کننده برتر لوله پلی اتیلن در ایران
تولید کننده برتر لوله پلی اتیلن در ایران

افتخار و تعهد ما تولید لوله پلی اتیلن با کیفیت و سطح استاندارد جهانی است.

مشاوره و خرید لوله پلی اتیلن

جهت خرید لوله پلی اتیلن و مشاوره سیستم های آبرسانی کشاورزی با ما تماس بگیرید:

09999600198
 09190445294  09196271339