سیستم تصفیه فاضلاب خانگی

باران پلیمر کیا؛ تولید کننده برتر لوله های پلی اتیلن
فهرست مطالب

با توجه به کمبود آب شرب در دسترس، نیاز مبرمی به تصفیه فاضلاب‌های خانگی، مخصوصاً در جمعیت‌های پراکنده و دور از شبکه فاضلاب احساس می‌شود. به خاطر همین امر، سیستم‌های تصفیه فاضلاب خانگی به صورت پیش ساخته طراحی می‌شوند که قابلیت حمل و نقل و نصب آسانی دارند.

تفاوت فاضلاب خانگی با فاضلاب‌های صنعتی و بیمارستانی، به دلیل سادگی در طراحی و نصب، هزینه‌ی نسبتاً پایینی دارد.

فاضلاب، به هر نوع آبی که توسط انسان تحت تأثیر قرار گیرد و کیفیتش تغییر پیدا کند گفته می‌شود. فاضلاب خانگی شامل خروجی دستشویی، استحمام، شستشوی ظروف و البسه و غیره می‌شود که شامل کلی فرم‌ها، BOD و COD می باشد. این نوع فاضلاب که فاضلاب بهداشتی نیز نام دارد، در انواع فاضلاب‌ها به چشم می‌خورد و تصفیه‌ی آن به طور معمول در همه‌ی طراحی‌ها در نظر گرفته می‌شود.

سیستم تصفیه فاضلاب خانگی مورد نظر، چون در محل نصب می‌شود، احتیاج به لوله کشی و تجهیزات خاصی مانند بقیه‌ی سیستم‌های فاضلاب ندارد. خروجی آن نیز به حد مطلوبی تصفیه شده که می‌توان از آن در محل، برای مصارفی مانند کشاورزی، پرورش ماهی و شستشو استفاده نمود.

..:: باران پلیمر کیا نماد خودباوری , توانمندی و کیفیت ::..

سیستم تصفیه فاضلاب خانگی

در سیستم تصفیه فاضلاب، با توجه به تقاضا و دبی فاضلاب، معمولاً یک سپتیک تانک استفاده می‌شود که از فرآیند بی‌هوازی بهره می‌برد. یکی از نکات مثبت این سیستم، امکان نصب آن در زیر زمین است. و امکان استفاده از فضای روی زمین را می‌دهد، مخصوصاً برای موقعیت‌هایی که فضای کاربری محدود است.

سیستم تصفیه فاضلاب خانگی، یک تصفیه خانه از پیش مهندسی شده و پیش ساخته می‌باشد که می‌توان آن را برای تصفیه 5 تا 1000 متر معکب فاضلاب در روز طراحی نمود. در این سیستم، تکنولوژی پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) به کار رفته که با وجود استفاده از اجزای داخلی پلاستیکی، دوام و ماندگاری بیشتر و همچنین امکان نصب و راه‌اندازی بسیار سریع را به وجود آورده است. مهمترین مزیت این سیستم طراحی ساده، هزینه کم بهره‌برداری و نگه‌داری می‌باشد.

سیستم تصفیه فاضلاب خانگی
مزایای پکیج تصفیه فاضلاب خانگی پلی اتیلن

• نیاز به تعمیرات کمتر :

سیستم پلی اتیلن مدفون تصفیه فاضلاب، از اجزای داخلی پلاستیکی با دوام تشکیل شده است. این سیستم در مقایسه با پکیج فلزی تصفیه فاضلاب و تصفیه خانه های بتنی، بسیار سبک تر، مقاوم تر، دارای طول عمر بیشتر، و بهره برداری بسیار آسان تر برای اپراتور می باشد.
برخلاف موارد مشابه فلزی، پلی اتیلن با چگالی بالا و همچنین اجزای داخلی پلاستیکی آن زنگ نمی‌زند و باعث جلوگیری از خراب شدن پکیج تصفیه فاضلاب می‌شود که این مسئله یکی از مشکلات رایج و گسترده در صنعت تصفیه فاضلاب می‌باشد.

مشاهده  خرید اتصالات پلی اتیلن از کارخانه

سیستم تصفیه فاضلاب خانگی

فاضلاب به تولید گازهای خورنده شناخته می‌شود که منجر به ایجاد هزینه مجدد برای تعویض قطعات و اجزای فلزی می‌شود، اما این مشکل در این نوع پکیج پلی‌اتیلن مدفون تصفیه فاضلاب برطرف شده و در نتیجه آن، هزینه نگه داری و تعمیرات را به مراتب کاهش می دهد.
اپراتورهای تصفیه خانه که عموماً از پکیج‌های فلزی شکایت دارند همگی این اعتقاد را دارند که بهره برداری و نگهداری پکیج های پلی اتیلن بسیار راحت تر می‌باشد.

• شستشوی راحت سیستم :

نگه‌داری این سیستم به دلیل شکل لوله‌ای و دیواره‌های کناری شیبدار بسیار راحت می باشد. تمیز کردن این سیستم شامل استفاده از یک شلنگ آب برای شستن مواد جامد (مانند شن و ماسه) و یک کامیون لجن کش به منظور پمپ کردن این مواد می‌باشد. همچنین به دلیل پیکربندی لوله‌ای شکل هیچ ناحیه مرده‌ای یا ناحیه مشکل سازی برای جمع‌آوری لجن وجود ندارد.

• اختلاط کامل فاضلاب :

در این سیستم به علت محیط دایره‌ای شکل، اختلاط توسط دیفیوزرها به خوبی انجام می‌شود و امکان ماند فاضلاب در هیچ نقطه‌ای در حوض هوادهی وجود ندارد. از اینرو اپراتورها می‌توانند اطمینان کامل داشته باشند که اکسیژن کافی به میکروارگانیسم خواهد رسید و راندمان تصفیه بالاتر خواهد رفت.

سیستم تصفیه فاضلاب خانگی

• انرژی مصرفی کمتر:

به دلیل قرار گرفتن پکیج تصفیه فاضلاب در زیر سطح زمین، نسبت به سایر پکیج های تصفیه که روی سطح زمین قرار می گیرند، هوای تأمین شده توسط بلوئرها نیاز به فشار کمتری دارد و از این رو مصرف انرژی به مراتب کمتر خواهد بود.

• طول عمر بیشتر تصفیه خانه:

پلی اتیلن (HDPE) دارای مقاومت بالایی در برابر گرما، خوردگی، زنگ زدگی، فشار و همچنین مواد شیمیایی نسبت به سایر مواد می باشد. از این رو پکیج پلی اتیلن مدفون تصفیه فاضلاب طول عمری چند برابری نسبت به سایر پکیج های تصفیه دارا می‌باشد.

یکی از مهمترین موارد استفاده از آب خروجی پکیج تصفیه فاضلاب , تامین آب فلاش تانک ها , تامین آب و آبیاری فضای سبز هتل , آپارتمانها و بیمارستان ها و … میباشد .

ساخت بیمارستانهای بزرگ تر و هتل ها از دیگر نیازهای این توسعه جمعیت می‌باشد. بحران‌هایی که در صورت عدم چاره‌اندیشی در آینده، بشریت با آن روبرو خواهد بود، بحران غذا، آب، آموزش، اشتغال، بهداشت و … خواهد بود.

در ایران بعد از اجرای طرح تحول اقتصادی و کاهش تصدی گری دولت در اقتصاد، روزانه شاهد مطرح شدن بحث هایی منجمله افزایش قیمت حامل‌های انرژی و آب می‌باشیم. نظر به اینکه بهای تمام شده این اقلام با قیمت فروش آنها در حال حاضر تفاوت فاحشی دارد، بکار‌گیری روش‌های بازیافت را روز به روز مقرون به صرفه تر می‌نماید.

مشاهده  نگهداری و انبارش لوله‌های پلی اتیلن

سیستم تصفیه فاضلاب خانگی
هدف از تصفیه فاضلاب چیست؟

تامین شرایط بهداشتی برای زندگی مردم

پاک نگهداری محیط زیست

بازیابی فاضلاب

تولید کود طبیعی

تولید انرژی

مزایا پکیج تصفیه فاضلاب خانگی

• سبک بودن به منظور حمل و نقل و نصب آسان

• پیش ساخته و از پیش مهندسی شده، آماده‌ی نصب

• بهره برداری آسان و بی‌نیازی از استخدام افراد متخصص

• هزینه‌ی تعمیر و نگهداری پایین به نسبت بقیه تصفیه خانه‌ها

• امکان استفاده ی مجدد پساب خروجی برای مصارف گوناگون

• خروجی مطابق با استاندارد و نیاز کارفرما و رفع خطر موجود برای سلامت انسان و محیط زیست

• امکان نصب زیر زمینی که از نظر کاربری زمین و بحث پدافند عامل حائز اهمیت می‌باشد.

سیستم تصفیه فاضلاب خانگی

فاضلاب‌های خانگی (Domestic wastewater) خواص فاضلاب‌های خانگی در سطح یک کشور تقریبا یکسان و تنها غلظت آنها بسته به مقدار مصرف سرانه‌ی آب در شهرها تغییر می‌کند.

رنگ فاضلاب : رنگ فاضلاب خانگی نشان دهنده ی عمر آن است. (فاضلاب تازه :خاکستری ، فاضلاب کهنه : تیره و سیاه )

بوی فاضلاب : ناشی از گازهای است که در اثر متلاشی شدن مواد آلی بوجود می‌آید . بوی فاضلاب کهنه بیشتر ناشی از گاز H2S می باشد.(گاز هیدروژن سولفوره : فعالیت باکتری‌های بی هوازی

گاز کربنیک : مهمترین گازی است که از کار باکتری های هوازی تولید می‌شود.)

درجه‌ی اسیدی : فاضلاب‌های خانگی خالص و تازه معمولا حالتی خنثی و یا متمایل به قلیایی دارند . با شروع عمل گندیدگی درجه‌ی اسیدی فاضلاب کاهش می‌یابد. ( افزایش دما افزایش سرعت عمل گندیدن)

دمای فاضلاب : به علت فعالیت باکتری‌های آن، درجه‌ی گرمای فاضلاب معمولا بیشتر از درجه‌ی گرمای آب در همان محیط است .

مواد خارجی در فاضلاب : مقدار مواد خارجی آن در حدود 0.1 درصد و بقیه‌ی آنرا آب تشکیل می‌دهد.، که نزدیک به نیمی از آنرا موادآلی و بقیه آنرا مواد معدنی تشکیل می‌دهد.

وزن مخصوص فاضلاب : در حدود 0.99 تن بر متر مکعب است.

Rate this post
تولید کننده برتر لوله پلی اتیلن در ایران
تولید کننده برتر لوله پلی اتیلن در ایران

افتخار و تعهد ما تولید لوله پلی اتیلن با کیفیت و سطح استاندارد جهانی است.

مشاوره و خرید لوله پلی اتیلن

جهت خرید لوله پلی اتیلن و مشاوره سیستم های آبرسانی کشاورزی با ما تماس بگیرید:

09999600198
 09190445294  09196271339