نگهداری و انبارش لوله‌های پلی اتیلن

باران پلیمر کیا؛ تولید کننده برتر لوله های پلی اتیلن
فهرست مطالب

جابه جایی لوله‌های پلی اتیلن باید کاملا” کنترل شده باشد و از کشیدن لوله‌ها ، اتصالات و منهول‌ها اکیدا” خودداری گردد. لوله‌های پلی اتیلن در هوای سرد و مرطوب لغزنده می‌شوند. جابه‌جایی این لوله‌ها در شرایط آب و هوایی و دمایی زیر 20- توصیه نمی‌گردد . از رها کردن لوله و اتصالات جلوگیری نمایید ، نقاط کشش / بلند کردن باید کاملا آزاد باشند ، از دستگاههای مخصوص و مناسب این کار استفاده نمایید.

وسایل حمل و نقل لوله پلی اتیلن باید عاری از اجسام نوک تیز و کاملا مسطح و تمیز باشند. در بسته‌بندی رعایت نکات اصلی جهت جلوگیری از لغزندگی و یا حرکت لوله‌ها بر روی هم باید کاملا رعایت گردد. بستن لوله‌ها به شکلی که حرکت نکرده و یا به دلیل فشار زیاد آسیب نبینند، از آلوده شدن محصولات با روغن, مواد نفتی و یا مواد مشابه جلوگیری نمایید. تخلیه محصولات به وسیله تسمه و گوه باعث افزایش ایمنی خواهد شد.

در نگهداری و انبارش لوله‌های پلی اتیلن با توجه به ماهیت آنها نکاتی را باید رعایت نمود که رعایت کردن این موارد موجب افزایش طول عمر مفید لوله‌های پلی اتیلنی خواهد شد.

راهنمای انبارش, نگهداری و جابجائی لوله‌های پلی اتیلن تک جداره

راهنمای انبارش,نگهداری, حمل لوله‌های پلی‌اتیلن دوجداره (لوله کاروگیت)

راهنماهای انبارش لوله پلی اتیلن که در بالا آمدهنگهداری لوله پلی اتیلن است شامل نکات مهم در مورد حمل و نقل، انبارداری لوله‌های پلی اتیلن تک جداره و لوله دوجداره ( کاروگیت ) می‌باشد. با وجود اینکه این راهنما از استانداردهای موجود برگرفته شده است اما فقط جهت راهنمایی بیشتر بوده و جایگزین معیارها و استانداردهای نصب لوله نمی‌باشد. اطلاعات و استفاده از استانداردها، لازمه استفاده از این لوله‌ها بوده و اطلاعات ارائه شده در این راهنما تنها اطلاعاتی کلی می باشد که برای متخصصین این رشته بسیار عادی و بدیهی است.

مشاهده  ثبات قیمت لوله پلی اتیلن در اواخر اولین ماه شمسی

به علت محدودیت تولید لوله‌های پلی‌اتیلن از نظر فشار کار، قطر، متعلقات، نوع اتصال و ظرفیت تولید، لازم است قبل از قطعیت انتخاب لوله، ضمن تماس با سازندگان مربوط، این محدودیت‌ها مشخص و با نیازهای طرح انطباق داده شوند.
کلیات انبارداری و نگهداری لوله‌های پلی اتیلن در انبار

تمامی محصولات باید به محض دریافت مورد بازرسی قرار گرفته و هر نوع آسیب یا نقص سریعا گزارش داده شود.
جهت تحمل فشارهای وارده به لوله‌ها در هنگام جابه جایی و حمل ، تمامی آنها باید دارای سطح کاملا صیقلی و کروی باشند . جهت سهولت در جا به جایی ، ارتفاع لوله ها نباید متجاوز از 3 متر و یا 5 لوله در هر جابه جایی توسط تسمه‌ها باشد.
جابه جایی لوله‌های پلی اتیلن باید از طریق تسمه و الوار انجام شود . لوله‌های دارای سوکت ( لوله کاروگیت کوپلر دار ) باید در کنار لوله‌های فاقد سوکت انباشته شوند. نگهداری دور از منابع گرمایی و حرارتی ، آلودگی توسط انواع روغن و مواد قابل اشتعال و در صورت تابش نورخورشید به مدت طولانی باید از پوشش محافظ جهت نگهداری آنها استفاده گردد.

5/5 - (1 امتیاز)
تولید کننده برتر لوله پلی اتیلن در ایران
تولید کننده برتر لوله پلی اتیلن در ایران

افتخار و تعهد ما تولید لوله پلی اتیلن با کیفیت و سطح استاندارد جهانی است.

مشاوره و خرید لوله پلی اتیلن

جهت خرید لوله پلی اتیلن و مشاوره سیستم های آبرسانی کشاورزی با ما تماس بگیرید:

09999600198
 09190445294  09196271339